Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

1

Angkor Wat

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Angkor Wat antik tapınak bölgesi, Kamboçya'nın bir numaralı çekim alanlarından birisidir. Siem Reap kasabasından girilen bu Angkor dönemi tapınak kompleksi ihtiraslı mimarisiyle ve senelere kafa tutan yapısıyla dünyanın kesinlikle görülmesi gereken harikalarındandır. MS 802 ile 1432 yılları arasında inşa edilen bölge, Ortaçağ'da dünyanın en büyük şehriydi ve önceki yapımların güzelliğini aşmaya çalışan Khmer krallarının gövde gösterisi merkeziydi.

2

Phnom Penh

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Kamboçya'nın merkezi ve bir ulusun kalp atışlarının hüküm sürdüğü bu şehir; ilk başta size fazla karışık gelebilir. Her taraftan çıkan bisikletliler, araba kornaları, sokakların karmaşası gibi... Kızıl Khmerler'in korku iktidarı döneminde tamamen solup, çürümeye terkedilmiş şehir, Khmerler iktidardan kovulduktan sonra, Güneydoğu Asya'nın en canlı ve dinamik şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

3

Sihanoukville Plajı

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Sihanoukville Plajı oldukça canlı bir atmosfere sahiptir. Buradaki plajlar kum, güneş ve deniz üçlüsünü seven bünyeler için biçilmiş kaftandır ve hem yerel hem de yabancı turistler için iyi bir tatil noktasıdır.

4

Ratanakiri

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Kamboçya'nın geri kalanına ve daha yerel kültürlere ev sahipliği yapan köylere ulaşan sonsuz uzunluktaki kır yolları, uzun yolculukları seviyorsanız ilginizi çekebilir. Bu yolun sizi götüreceği yerler arasında iyi bir trekking noktası olan Veun Sai-Siem Pang doğa koruma alanı ve kaplanıyla, filiyle, ayısıyla Virachey Milli Parkı vardır.

5

Battambang

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Battambang'ın kuzeybatısını çevreleyen pirinç tarlalarının ve küçük köylerin kırsalı, Kamboçya'daki en sakin kırsal manzaraların bir bölümüne ev sahipliği yapmaktadır ve bu alan, tarihi zenginliklerin de saklı olduğu bir çok noktaya sahiptir. Tüm bunlar kentin kendisini gezi güzergahlarında popüler bir konum haline getirmektedir. Tarih meraklıları için Phnom Sampeau, Phnom Banan ve Wat Ek Phnom tapınakları bir günlük yolculuk mesafesinde ziyaretçilerini beklemektedir.

6

Koh Rong Samloem

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Kamboçya'nın güney sahilleri, Taylandlı muadilleri kadar güzeldir ancak daha az ziyaret edilir ki bu da sakin bir tatil isteyen kişiler için bulunmaz bir nimettir. Çok gelişmiş Tayland adalarına kıyasla bu yerlerde daha çok kum ve güneş öne çıkmaktadır ve o kadar bilinmedikleri için de saklı cennet bahçeleri olarak adlandırılabilirler.

7

Kampot

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Kampot nehir kasabasında eski dünyanın bir çok tadını yakalayabiliriz. Buradaki çoğu bina özenle restore edilmiştir ve gezmek için iyi birer fırsattır. Kampot'un asıl cazibesi etrafındaki bölgelere göre daha soğuk kalan atmosferinde yatıyor. Bir çok ziyaretçi de "Çabucak gezip giderim" düşüncesiyle gelip buranın bu eşsiz atmosferine yenik düşüyor ve burada daha uzun süre konaklıyor.

8

Tonle Sap Gölü

Kamboçya'da Görülmesi Gereken Yerler

Tonlé Sap, Kamboçya'nın en önemli su yolu ve Güneydoğu Asya'nın en büyük tatlısu gölüdür. Kamboçyalılar için hayati bir kaynak olmasının yanı sıra, gölde doğrudan doğruya suyun üzerine inşa edilmiş ve geçimlerini sağlamak için balıkçılık yapan 170 hanelik bir köy de vardır.

Booking.com