Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

1

Marakeş Çarşısı

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Marakeş Çarşısı'nın hareketli ve hararetli ortamı birçok ziyaretçi için Fas'ı özetliyor. Tarihi mekana giriş Djemma Elfna Meydanı'ndan olur ve ziyaretçiler genelde buraya; sokak satıcılarından alışveriş yapmak, yılan oynatılıcılarını izlemek ve rastgele akrobatlarla takılmak için gelir.

2

Hasan II Camii

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Kazablanka'nın görkemli bir binası olan Hasan II Camisi, sadece şehir için değil, aynı zamanda Fas'ın kendisi için de önemli bir semboldür. Cami aslında modern bir yapıdır, 1993 yılında bitirilmiştir. Ama camiyi asıl önemli kılan ayrıntılarını, süslemelerini vs., bitirebilmek için 10.000'in üzerinde sanatçının inşaatında çalışmış olmasıdır.

3

Fes El Bali

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Kardeşi Marakeş'le birlikte, Fes Şehri Fas'ın en çok ilgi çeken şehirlerinden biridir. Şehrin eski mahallerinde tarihe kazınmış asla kaybolmayacak bir kültürel birikim bulunur.

4

Tangier

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Tüm Fas şehirlerinin içinde en Avrupalı olanı Tangier, 20. yüzyıl edebiyat tarihinin büyüleyici ve hafif tahribatlı sayfalarında kendine yer bulabilmeyi başarmıştır. Bu özelliğinden dolayı her yıl çok sayıda Avrupalı Turisti kendisine çekmektedir. Paul Bowles'un "The Sheltering Sky" ve William Burroughs'un "Çıplak Öğle Yemeği" gibi ünlü eserlerine ilham kaynağı olan şehir de Tangiers'tir.

5

Bab Al-Mansur

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Mamut kapısı çarpıcı dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Sultanın gücünü anımsatan bir yapı olarak, Bab el-Mansur, Meknes'in görkemli çağının başkentini gören muhteşem bir kalenin girişidir.

6

Ait Ben Haddou

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Genelde giden ve gören herkesin hayran olduğu bu eşsiz güzellikteki kale, kerpiçten yapılmıştır. Özellikle turuncu rengiyle ziyaretçilerinin gözlerini kamaştıran bu altın kaleyi, eğer Fas'ın iç bölgelerini ziyaret etmeyi kafaya koyduysanız kesinlikle gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

7

Dades Vadisi

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Tırmanmayı seven kişiler, trekkingciler ve doğa seven insanlar kesinlikle bu eşsiz vadiyi gezme fırsatını kaçırmamalıdır. Özellikle yakınlardaki Atlas Dağları'nın karla kaplı tepeleri, insanlardan uzaklaşıp, biraz dinlenmek isteyen kişiler için bulunmaz birer nimettir.

8

Essaouira

Fas'ta Görülmesi Gereken Yerler

Fas'ın en etkileyici sahil kasabası, 1970'lerin eski bir hippi kulübü olan özgünlüğünü hala kaybetmeyen Essaouira'ya bizlere bahşetmiştir. Suyun üstünde duran renkli balıkçı tekneleri, eski kıyı şeridi ve eski şehrin kıvrımlı şeritleri, Essa'yı (sık ziyaret edenler tarafından sevgiyle bilindiği gibi) keşfetmeyiş daha bir zevkli hale getirir.

Booking.com