Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

1

Singapur Seyir Terası

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Marina Bay Sands'deki gözlem güvertesi sizin beklentilerinizi karşılayamaz ise, Singapore Seyir Terası'nda, dünyanın en büyük gözlem tekerleği, çayınızı yudumlayıp şehri gözlemlemeyi ihmal etmeyin. Sadece Singapur siluetinin değil, Endonezya Bahreyn Adaları'na ve Malezya'nın Johor Boğazı'na kadar uzanan bir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

2

Gardens By The Bay

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Bu güzel tasarlanmış yeşil alana (Marina Bay Sands'in üstünden belki) baktığınızda burayı gezmemek için hiç bir sebep göremeyeceksiniz. Canlı bitki hayatının keyfini çıkarmak ve şehir telaşından bir an kaçmak için mükemmel bir seçim olan bu eşsiz bahçeleri kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

3

Botanik Bahçeleri

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Gardens By The Way ile karıştırılmaması gereken güzel botanik bahçeleri de görülmeye değer. Bu bahçeler aynı zamanda Singapur'un UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girebilmeyi başarmış ilk mekanı olma özelliğine de sahip.

4

Çin Mahallesi

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Şimdiye kadar Çin'i ziyaret ettiyseniz, Singapur'un Çin Mahallesi sizde tekrardan Çin'i ziyaret etmiş hissi yaratacaktır. Küçük mağazalarından ve otantik Çin yemeklerinden tutunda parlak kırmızı fenerlerine kadar, bu semtte heyecan ve koşuşturmanın her çeşidi var. Burada Çin Miras Merkezi'ni ziyaret edebilir ve etkileyici Sri Mariamman Hindu tapınağını görebilirsiniz. Görmeye değer başka bir tapınak ise Buddha tapınağıdır.

5

Küçük Hindistan ve Arap Caddesi

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Singapur'un en heyecan verici yönlerinden biri kesinlikle içerisindeki kültür çeşitliliği. Evet, ülke bir alışveriş cennetidir, ancak eski mahallelerinde zengin gelenekler, lezzetli yemekler ve yerel karakterler de bulacaksınız. Buradaki Hint toplumu Singapur'da zengin bir tarihe sahiptir ve bu bölge 200 yılı aşkın bir geçmişe bizi götürmektedir. Little India'nın resmi web sitesine göre, Singapur'un adı Sanskritçe "Aslanlar Şehri" demektir. Tarihi eskilere uzanan bu mahalle günümüzde adeta rengarenk bir geçit töreni havasına sahiptir. Arap Mahallesinde ise , aslen 1825 yılında inşa edilmiş tarihi Sultan Camii'ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

6

Changi Şapeli ve Müzesi

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Güzel Singapur Şehri ne yazık ki II.Dünya Savaşı Trajedisi'nden kurtulamadı, işte Changi Şapeli size o dehşet yıllarının anısını anlatıyor. Müze'de Chingi hapishanesindeki 50.000 mahkumun; fotoğrafları, mektupları, çizimleri ve yaşam tarzları tüm çıplaklığıyla bizlere sunuluyor.

7

Singapur Hayvanat Bahçesi

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Dünyanın en iyi yağmur ormanı hayvanat bahçesi olarak kendisini nitelendiren Singapur Hayvanat Bahçesi için oldukça etkileyici bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Tesis temiz ve davetkar. Hayvanlar yemyeşil bitki örtüsü içerinde doğal yaşam alanlarında yaşıyorlar ve bakıcılarından da iyi muamele görüyorlar. Orangutanlar özellikle etkileyicidir, onlar muzlarını yerken ziyaretçiler çeşitli platfomlardan onları izleyebilirler. Burada ayrıca büyük bir şempanze ailesi, zebralar, meerkatlar, komodo ejderhaları, köstebek fareleri, beyaz kaplanlar, kangurular gibi diğer birçok canlı türü de mevcuttur.

8

Sentosa Adası

Singapur'da Görülmesi Gereken Yerler

Singapur, plaj cenneti olarak bilinmiyor, ancak güneşte biraz eğlenmek istiyorsanız, Sentosa Adası mükemmel bir yer. Siloso Plajı, denize girmek için iyi bir noktadır ve ziyaretçiler ücretsiz kortlarda voleybol oynayabilir , su kayağı yapabilir ya da tekne turlarına katılabilirler.

Booking.com