Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

1

Negril Plajı

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

7 Mil Plajı olarak da bilinen Negril Plajı, Jamaika'nın en güzel plajlarından birisidir. Plaj Negril Kayalıkları'nın güneyinde yer alır. Hindistan cevizi ağaçlıklı bahçelerinin içine sıkışmış birçok tatil beldesi ve restoran burada kıyıya uzanmış bir şekilde misafirlerini beklemektedir.

2

Doctor's Cave Plajı, Montego Körfezi

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

Montego Körfezi'ndeki en iyi plajlardan biri olan Doktor's Cave Plajı, Montego Koyu'nun kaderini şekillendiren berrak sularla çevrili beyaz bir kum şerididir. 1920'li yılların başında ünlü bir İngiliz Osteopati uzmanı buradaki suyun iyileştirici ve rahatlatıcı özellikleri olduğunu söylediğinden beri plaja insanlar akın etmektedir.

3

Falmouth

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

Şeker tarlaları ve sığır çiftlikleriyle çevrili Falmouth Karayipler'de ki en iyi korunmuş Gürcü kasabalarından biridir. Bir zamanlar önde gelen bir liman kenti olan kasaba, 19. yüzyıl Gürcü mimarisinin mükemmel örneklerini içerisinde barındırıyor.

4

Martha Brae Nehri

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

Martha Brae'de rafting yapmak, Jamaika'nın en popüler turistik aktivitelerinden biridir. Martha Brae Rafting Village'da konuklar, yerel kılavuzlar tarafından çekilen bambu sallarında nehrin pitoresk yapısına tüm çıplaklığıyla şahit olabilirler. Bu rahatlatıcı gezi, tropik ortamın bir kısmını içinize çekip tadına varmak için harika bir yoldur. Ve birçok kılavuz, bölgenin yerel flora ve faunası hakkında sizlerle çeşitli bilgiler paylaşmaktan çekinmeyecektir.

5

Kingston

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

Mavi Dağlar'ın eteklerinde, Jamaika'nın meşhur başkenti, adanın gevşek temposuna karşı kozmopolit bir kontrast sunmaktadır. Adanın geri kalanına göre bu bölgesinin biraz daha yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Bu güzel kent aynı zamanda raggeanin kralı Bob Marley'in eski evine de ev sahipliği yapmaktadır. Ev günümüzde Bob Marley Müzesi olarak ziyaretçilerine kapısını açmıştır.

6

Port Antonio

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

Dağlar ve bir çift liman arasında yer alan Port Antonio, soft bir balıkçı kasabasının rahat cazibesini sizlere sunar. Bir zamanlar muz ihracatı için bir merkez olan bölge, adadaki diğer tatil kasabalarına kıyasla daha az ticari sayılabilir. Ziyaretçiler bu sakin kasabada birçok sanat galerisini keşfedebilir, ormanda gezintiye çıkabilir veya mercan resiflerine dalış yapabilirler.

7

Rio Grande Nehri

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

Bu nehirde gezi yapmanın geçmişi 1911 yılına kadar gitmektedir. Etrafınızdaki ormanı ve nehri keşfe doyarken, aynı zamanda bambudan yapılmış sandalı idare eden rehberinizle de bilgi alışverişinde bulunabilir ve yörenin özelliklerini öğrenebilirsiniz.

8

Dunn's Nehri Şelaleleri

Jamaika'da Görülmesi Gereken Yerler

180 metre yüksekliğindeki şelaleler Jamaika'nın en ünlü doğal çekim alanlarındandır. Şelalelerden aşağıdaki kireçtaşlarının üstüne dökülen sular buradan akarak nehrin denize karıştığı yerden açık denize ulaşırlar. Çevik ziyaretçiler bir rehber yardımıyla isterlerse tepeye tırmanıp müthiş manzaranın keyfini çıkarabilirler, tepeye kadar tırmanmaya üşenen ziyaretçiler ise nehrin tabanındaki havuzlarda kendilerini serinletici suların içine atabilirler.

Booking.com